Apie rašymą, Seminarai

Kūrybinio rašymo kursai – 7 užsiėmimų ciklas

Tikiu, kad rašymo pratybos padeda ne tik atrasti istorijas, bet ir susitikti su savimi, pamatyti grožį kasdienybėje, įlipti į „kito batus“, ugdytis empatiją. Galiausiai – tiesiog patirti malonumą užsiimant kūrybine veikla.

Užsiėmimų metu esame ir rašytojai, ir skaitytojai – dalinamės savo kūriniais saugioje grupės aplinkoje. Kūrybinio rašymo kursai suteikia retą galimybę rašytojui susitikti su savo skaitytojais, išgirsti nuomonę iš šalies apie savo kūrinį.

Tęstinio rašymo kursai – tai 7 susitikimų ciklas. Dalinsiuosi kiekvienai temai tinkamais kūrybinio rašymo pratimais ir literatūra. Užsiėmimų tematikas ir datas matote žemiau; jų metu galėsite kurti vieną tęstinę istoriją ar rašyti fragmentus. Priimtini visi žanrai ir visi stiliai. Kuo daugiau įvairovės – tuo įdomiau.

Užsiėmimų tematikos:

  1. PRADŽIA
  2. PERSONAŽAS
  3. POŽIŪRIO TAŠKAS
  4. STRUKTŪRA
  5. DIALOGAS
  6. DETALĖS
  7. SAVITO BALSO ATRADIMAS

Apie mane

Esu Aldona Tüür, kūrybinio rašymo lektorė, Kauno technologijos universiteto dėstytoja, publicistikos ir grožinės literatūros autorė. Rašau (ir vaikams, ir suaugusiesiems) nuo 1998-ųjų. Mano straipsniai buvo publikuoti visuose didžiuosiuose Lietuvos naujienų portaluose, noveles spausdino kultūros žurnalai „Nemunas“, „Metai“. 2022-aisiais Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleis debiutinį mano romaną „Kiltų nuoma“.

2012 m. baigiau Rašymo praktikos magistro studijas Dundee universitete (Škotija, JK), kūrybinio rašymo grupes vedu nuo 2010-ųjų.

Jei turite klausimų, rašykite aldona.steponaviciute@gmail.com

Bandau įsivaizduoti, kokio padrąsinimo reiktų, jei mąstote, ar užsirašyti į Aldonos vedamą kūrybinio rašymo kursą. Neturite laiko? Abejojate, ar turėsite energijos susitikti, kas dvi savaites vakarais? Nesate tikri, ar užteks idėjų namų darbams? Atsakant: laikas pralėks akimirksniu, tiek dalyvaujant užsiėmimuose, tiek ir visas ciklas. Didesnis iššūkis – pernelyg nenuliūsti, kai baigsis ir tęsti dirbti savarankiškai.… Skaityti toliau Milda Autukaitė, organizacijų psichologė

Milda Autukaitė, organizacijų psichologė

Jei norite rašyti, mokykitės. Jei norite rašyti gerai, mokykitės iš geriausiųjų. Aldona – puiki mokytoja: įduos į rankas septynias paslaptis, kaip gyvenimą paversti geru tekstu. Rezultatas priklausys nuo Jūsų gebėjimo klausytis ir girdėti, o tada jau rašyti, neprarandant savojo balso, bet jį suderinant kokybiškam skambesiui. Po šio kurso ir rašysite, ir skaitysite kitaip. Tikrai nebeleisite… Skaityti toliau Eglė Uždavinytė-Gatelienė, kardiologė

Eglė Uždavinytė-Gatelienė, kardiologė

Niekada nemaniau, kad rašysiu tekstus. Net nežinau, ar mėgau tai? Po Aldonos kūrybinio rašymo praktikos užsiėmimų patyriau rašymo nuotykį. Aldona jautriai ir atsakingai vedžiojo mus tekstų labirintais. Įgijau pasitikėjimo savimi. Buvo smagu dirbti grupėje. Rekomenduoju tiems, kurie nori save nustebinti ir atrasti rašymo malonumą.

Asta Funkienė, drabužių dizainerė

Puiki investicija į save ne tik tiems, kurie svajoja parašyti knygą. Po šių mokymų net skaitymas tampa spalvingesnis. Į kiekvieną rašinį dabar žiūriu kitaip – įdomu daug aspektų: struktūra, požiūrio taškas, detalės ir t.t. Ir net nežinau, kas šiuose mokymuose davė daugiau naudos – ar teorija (kuri tikrai įdomi ir pritaikoma), ar jaukus bendravimas, palaikymas,… Skaityti toliau Daiva Valančiūtė

Daiva Valančiūtė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s