Romanas „Kiltų nuoma“

Novelių romanas „Kiltų nuoma“ – pirmasis mano grožinės literatūros kūrinys, kurį 2022-aisiais išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

Novelės apie atskirus veikėjus jame susipina į vientisą istoriją. Kiekvieną novelę galima skaityti atskirai, tačiau nenustebkite, kai vienos novelės veikėjus sutiksite kitoje, o personažų veiksmai ir poelgiai matysis ne iš vienos perspektyvos.

Jeigu jums įdomu – taip, aš dirbau kiltų nuomoje, Škotijoje ir sutikau pačių įvairiausių personažų, kuriems aprašyti reikėtų daugiau nei vieno romano. Tačiau, kad ir koks detalus mano pasakojimas, jis nėra biografija. Ryšį tarp tikrovės, realybės, fikcijos (angl. fiction, grožinė literatūra) labai gražiai apibūdino Donaldas Kajokas, duodamas man interviu dar tada, kai nė negalvojau rašyti novelių, o mintis apie romaną atrodė tolima kaip mėnulis. Realybės ir išmonės santykis – viena mėgstamiausių mano tematikų, mielai apie tai diskutuoju su seminarų dalyviais, studentais, skaitytojais.

Čia rasite pirmą novelę, kurią 2018 m. kovą publikavo žurnalas „Nemunas“. 2021-ųjų pabaigoje literatūros žurnalas „Metai“ publikavo novelę „Stebėtoja“.

Skaitytojų atsiliepimai

„Subrandinta, išjausta ir akivaizdu, kad labai kruopščiai parašyta knyga.“

— Rasa S.

„Nežinau kas įtraukė. Gal labai realistiškas miesto aprašymas, gal moteriški charakteriai be saldumo ir nuzulinimo. Rašymo stilius – nerealus.“

— Skirma L.