Apie rašymą, Seminarai

Kūrybinio rašymo kursai – 7 užsiėmimų ciklas

Atnaujinimas: planuojama nauja grupė nuo 2022 m. vasario mėn. (data ir laikas bus patikslinti). Jei jus domina šis ar kitas kursas, užpildykite užklausą čia.

Renku naują grupę tęstiniam kūrybinio rašymo kursui, kuris vyks virtualioje aplinkoje. Kviečiu norinčius rašyti: gal pradėjote kurti istoriją, tačiau nežinote, kaip ją pratęsti, gal pradėjote savo tinklaraštį ir trūksta idėjų, gal jaučiate, jog norite pasidalinti savo eskpertinėmis įžvalgomis, bet nežinote nuo ko pradėti. O gal tiesiog norite patirti nuotykį? Kūrybinio rašymo seminaruose įmanomi visi šie dalykai ir kur kas daugiau.

Tikiu, kad rašymo pratybos padeda ne tik atrasti istorijas, bet ir susitikti su savimi, pamatyti grožį kasdienybėje, įlipti į „kito batus“, ugdytis empatiją. Galiausiai – tiesiog patirti malonumą užsiimant kūrybine veikla.

Užsiėmimų metu būsime ir rašytojai, ir skaitytojai – dalinsimės savo kūriniais saugioje grupės aplinkoje. Kūrybinio rašymo kursai suteikia retą galimybę rašytojui susitikti su savo skaitytojais, išgirsti nuomonę iš šalies apie savo kūrinį.

Tęstinio rašymo kursai – tai 7 susitikimų ciklas. Dalinsiuosi kiekvienai temai tinkamais kūrybinio rašymo pratimais ir literatūra. Užsiėmimų tematikas ir datas matote žemiau; jų metu galėsite kurti vieną tęstinę istoriją ar rašyti fragmentus. Priimtini visi žanrai ir visi stiliai. Kuo daugiau įvairovės – tuo įdomiau.

Užsiėmimų tematikos:

  1. Pradžia
  2. Personažas
  3. Požiūrio taškas
  4. Struktūra
  5. Dialogas
  6. Detalės
  7. Savito balso atradimas

Apie mane

Esu Aldona Tüür, kūrybinio rašymo lektorė, Kauno technologijos universiteto dėstytoja, publicistikos ir grožinės literatūros autorė. Rašau (ir vaikams, ir suaugusiesiems) maždaug 20 metų. Mano straipsniai buvo publikuoti visuose didžiuosiuose Lietuvos naujienų portaluose, leidyklų „Jūsų flintas“, „Nemunas“, ŽLG ir kitų žurnaluose ir kituose leidiniuose. Šiuo metu dirbu ties novelių romanu „Kiltų nuoma“.

2012 m. baigiau Rašymo praktikos magistro studijas Dundee universitete (Škotija, JK), kūrybinio rašymo grupes vedu nuo 2010-ųjų.

Jei turite klausimų, rašykite aldona.steponaviciute@gmail.com

Nors rašytojo veikla dažnai laikoma vienišiaus užsiėmimu, dalyvavimas rašančiųjų grupėje, vedamai gero mokytojo, yra tai, ką turėtų pasirinkti kiekvienas, norintis rašyti geriau. Aldona Tüür yra būtent tokia mokytoja, kuri ne tik suteikia žinių, bet ir paskatina tobulinti jau turimus įgūdžius. Jos vedamuose kursuose tikrai rasite žinių ir motyvacijos, jei jos trūksta, o svarbiausia – grįžtamąjį… Skaityti toliau Aušra Kargaudienė, advokatė

Aušra Kargaudienė, advokatė

Aldonos kursus lankiau du kartus. Pirmą kartą atėjau norėdama rašyti apie pardavimus. Apie pardavimus su humoru! Iš pradžių net neįsivaizdavau, kaip tai padarysiu. Atrodė, kad ieškau paparčio žiedo rudenį. Aldonai esu dėkinga, kad palaikė mano sumanymą. Padrikiems tekstams padėjo virsti šypseną keliančiomis pardavimų istorijomis. Po trejų metų rašymo bendraminčių grupelėje vėl užsirašiau į Aldonos kursus.… Skaityti toliau Irena Bagdonaitė, mokymų konsultantė

Irena Bagdonaitė, mokymų konsultantė

Rašymas, kaip pomėgis, man buvo naujiena. Rašymas, kaip būdas „užkurti“vaizduotę ir nuotaiką, man buvo staigmena. Po Aldonos Tüür kūrybinio rašymo seminarų tapo aišku, kokia galia lydi parašytą žodį. Rašymas – tai puiki priemonė išreikšti save, atrasti savo sielos jaudulius, „išgarinti” savo nelaimes. Šie mokymai man patiko nuo pirmos iki paskutinės minutės. Padedama Aldonos radau puikių… Skaityti toliau Aurelija Byčkovienė, produkto vystymo specialistė

Aurelija Byčkovienė, produkto vystymo specialistė

Bandau įsivaizduoti, kokio padrąsinimo reiktų, jei mąstote, ar užsirašyti į Aldonos vedamą kūrybinio rašymo kursą. Neturite laiko? Abejojate, ar turėsite energijos susitikti, kas dvi savaites vakarais? Nesate tikri, ar užteks idėjų namų darbams? Atsakant: laikas pralėks akimirksniu, tiek dalyvaujant užsiėmimuose, tiek ir visas ciklas. Didesnis iššūkis – pernelyg nenuliūsti, kai baigsis ir tęsti dirbti savarankiškai.… Skaityti toliau Milda Autukaitė, organizacijų psichologė

Milda Autukaitė, organizacijų psichologė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s