Apie rašymą, Blogas, Seminarai

5 užsiėmimų kūrybinio rašymo kursas

Renku naują grupę kūrybinio rašymo nuotykiui. Pradėsime vasarį, baigsime kovą. Priimami tiek pradedantys, tiek pažengę rašytojai ir rašytojos. Kodėl nuotykiui? Nes tikrai kažkas nutiks – mažų mažiausiai naujas tekstas. Ir nauji draugai ir kolegos, bendruomenė, kurioje galėsite kursams pasibaigus dalintis savo tekstais ir įžvalgomis.

Penkių susitikimų metu (kiekvieno iš jų trukmė – 4 akademinės valandos) aptarsime penkias svarbias temas arba aspektus, kurie gali padėti papasakoti istoriją, geriau, sklandžiau arba būtent taip, kaip jums norisi. Kursų metu skaitysime ir rašysime (daug), dalinsimės parašytais tekstais ir ieškosime savito rašytojo balso. Kiekvienai temai tyrinėti naudoju per kelerius metus atrinktus kūrybinio rašymo pratimus, dalinuosi atitinkama literatūra bei užsiėmimų medžiaga.

Troškimas parašyti romaną yra vienintelė būtina sąlyga parašyti romaną. (Jane Smiley)

Jane Smiley knygoje „13 būdų tyrinėti romaną“ teigia, kad rašytojai visada mokosi vieni iš kitų. Servantesas skaitė Margaritą Navarietę, Dikensas skaitė Servantesą, Vulf skaitė Osten, Dikensą ir Džeimsą ir taip toliau. Tikiu tokia rašytojų bendryste – mano supratimu, tai geriausias būdas tobulėti.

Datos, temos, kitos detalės

  1. Veiksmo vieta. Vaizdai ir emocijos – pažadas skaitytojui
  2. Veikėjo pasirodymas. Visi jie truputį žmonės
  3. Kas pasakoja istoriją? Požiūrio taškas, perspektyva, balsas
  4. Dialogas ir detalės – teksto mėsa ir kaulai
  5. Struktūra, kuri viskam suteikia prasmę

Renkama nedidelė – iki 12 narių grupė.

Apie mane:

Esu Aldona Tüür, kūrybinio rašymo lektorė, Kauno technologijos universiteto dėstytoja, publicistikos ir grožinės literatūros autorė. Rašau (ir vaikams, ir suaugusiesiems) nuo 1998-ųjų. Pernai Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleido debiutinį mano romaną „Kiltų nuoma“, kuris pateko tarp penkių geriausių lietuvių grožinės literatūros knygų 2022-ųjų 15min.lt metų knygos rinkimuose.

2012 m. baigiau Rašymo praktikos magistro studijas Dundee universitete (Škotija, JK), kūrybinio rašymo grupes vedu nuo 2010-ųjų.

Jei turite klausimų, rašykite aldona.steponaviciute@gmail.com

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s