Seminarai

Kūrybinio rašymo užsiėmimų ciklas. Personažas

Kviečiu jungtis į tęstinį kūrybinio rašymo užsiėmimų ciklą – artimiausiame tyrinėsime ir užrašysime personažus. Būtent ne kursime, o užrašysime, nes tikiu, kad literatūriniai personažai yra gyvi, kartais net gyvesni už mus, einančius į darbą, valgančius dienos pietus ir tyliai laukiančius naujo nuotykio. Iš kur atsiranda personažai? Kaip jie pakyla nuo popieriaus ir ima vaikščioti savomis kojomis? Ir kodėl kai kurie iš jų taip ir nepakyla?

Tęstinio rašymo kursai – tai 7 susitikimų ciklas. Dalinuosi kiekvienai temai tinkamais kūrybinio rašymo pratimais ir literatūra. Užsiėmimų metu esame ir rašytojai, ir skaitytojai – dalinamės savo kūriniais saugioje grupės aplinkoje. Kūrybinio rašymo kursai suteikia retą galimybę rašytojui susitikti su savo skaitytojais, išgirsti nuomonę iš šalies apie savo kūrinį.

Užsiėmimų tematikas ir datas matote žemiau; jų metu galėsite kurti vieną tęstinę istoriją ar rašyti fragmentus. Priimtini visi žanrai ir visi stiliai. Kuo daugiau įvairovės – tuo įdomiau.

Užsiėmimai vyksta penktadienio vakarais, kas antrą savaitę Kauno senamiestyje (V. Sladkevičiaus g. 5-3, Kaunas).

Vieno užsiėmimo kaina 20 eurų. Viso ciklo kaina (mokant iš karto) – 100 eurų.

Grupė atvira – galima jungtis į bet kurį užsiėmimą.

Būsimų užsiėmimų tematikos ir datos:

 • Personažas (10.04)
 • Požiūrio taškas (10.18)
 • Struktūra (11.08)
 • Dialogas (11.22)
 • Detalės (12.06)
 • Savito balso atradimas (12.20)

Registracija čia.

Apie mane

Esu Aldona Tüür, kūrybinio rašymo lektorė, Kauno technologijos universiteto dėstytoja, publicistikos ir grožinės literatūros autorė. Rašau (ir vaikams, ir suaugusiesiems) maždaug 20 metų. Mano straipsniai buvo publikuoti visuose didžiuosiuose Lietuvos naujienų portaluose, leidyklų „Jūsų flintas“, „Nemunas“, ŽLG ir kitų žurnaluose ir kituose leidiniuose. Šiuo metu dirbu ties novelių romanu „Kiltų nuoma“.

2012 m. baigiau Rašymo praktikos magistro studijas Dundee universitete (Škotija, JK), kūrybinio rašymo grupes vedu nuo 2010-ųjų.

Jei turite klausimų, rašykite aldona.steponaviciute@gmail.com

Daugiau informacijos: www.rasymopraktika.com

1 mintis apie „Kūrybinio rašymo užsiėmimų ciklas. Personažas“

 1. Daug ir išrankiai skaitau, todėl gana skeptiškai žiūriu į pastaruoju metu populiarų judėjimą, neva kiekvienas gali parašyti knygą, tačiau Aldonos, kurios tekstai mane užkabino Nemune, kvietimą mokytis kūrybinio rašymo priėmiau, ilgai nesvarsčius. Kai rinkausi sąsiuvinį būsimiems tekstams, užrašas Amazing Adventure ant vieno jų pasirodė tinkamiausias mano lūkesčiams įvardinti. Tikra tiesa, kelionėje per rašymo teoriją ir praktiką nuotykių netrūko. Sutikau ryžto ir talentų kupinas bendrakeleives, o kryptį kūrybingai ir kantriai navigavo lektorė: ačiū visoms ir kiekvienai!
  Net jei ir neparašysiu tos savo knygos, bent jau tapau geresne skaitytoja.

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s